Барселона и Севиля играят при резултат 1:0 в мач от 20-я

...

НА ЖИВО: Барселона - Севиля 1:0, Жорди Алба откри

Барселона и Севиля играят при резултат 1:0 в мач от 20-я кръг на Ла Лига.

В първите минути Ен Несири настъпи Серхио Бускетс, който не съумя да продължи срещата, а неговото място бе заето от Франк Кеси. Барселона владееше повече топката при започване на срещата, само че Севиля бе добре групиран и не оставаше празни пространства.

В 17-а минута Роберт Левандовски бе покрай отбелязването, откакто се озова на добра позиция в наказателното поле, само че Боно мазета в корнер. От последвалия ъглов удар Роналд Араухо засече центрирането на Педри, само че изстрелът на централния бранител профуча около левия непряк дирек. В 26-а минута Левандовски опита неочакван удар от сериозна отдалеченост, само че мощният изстрел бе отразен от Боно, който направи атрактивно избавяне с една ръка.

В идващите минути Севиля опита да придвижи играта в противниковата половина, като изтласка каталунците малко по-напред по терена, само че андалусийци не успяваха да основат нищо значително в нападателен проект. В 42-а минута Роберт Левандовски опита центриране към Рафиня, а Гудел отклони топката с глава, само че след този рикошет едвам не се стигна до гол. Само корнер за Барселона!

Първата по-сериозна заплаха за второто полувреме пристигна в 53-а минута, когато Жорди Алба центрира отляво, а Роберт Левандовски се извиси във въздуха, само че топката му пристигна висока и не съумя да насочи прецизен удар. Само три минути по-късно Рафиня получи положително подаване в наказателното поле, само че бразилецът реши да стреля, вместо да отклони към собствен съотборник, а Боно беше квалифициран и улови умерено.

В 58-а минута Франк Кеси бе заобиколен от трима в наказателното поле, само че полузащитникът задържа топката добре, а по-късно отклони елегантно към Жорди Алба, който не се поколеба да изстреля топката в далечния ъгъл на Боно, който не съумя да реагира - 1:0 за Барселона.

Стартови сформира:

Барселона:  1. Марк-Андре тер Щеген, 18. Жорди Алба, 15. Андреас Кристенсен, 4. Роналд Араухо, 23. Жул Кунде, 21. Френки де Йонг, 5. Серхио Бускетс, 8. Педри, 6. Гави, 22. Рафиня, 9. Роберт Левандовски

Треньор: Шави

Севиля:  13. Боно, 19. Маркос Акуня, 4. Карим Рекик, 6. Неманя Гудел, 22. Люик Баде, 2. Гонсало Монтиел, 18. Папе Гей, 10. Иван Ракитич, 8. Жоан Жордан, 21. Оливер Торес, 15. Юсуф Ен Несири

Треньор:  Хорхе Сампаоли